#ninjafam, зустрічайте новий випуск рубрики «5 WOKпитань». Нашим першим гостем у 2022-му стала Лера Каменська: у своїх Instagram та YouTube вона розповідає про подорожі, йогу та шопінг.
Поговорили з Лерою про коргі, поїздку до Чорногорії та інтенсиву «Подорож у себе». Чому кожному з нас хоча б раз на рік варто поїхати до Карпат? Відповідь на це питання шукайте нижче.
— Знаємо, що у вас мила собака коргі. Чи правда, що вони завжди випромінюють позитив? Які ще незвичайні риси у характері вихованця можете виділити? Чи не думали завести йому подругу?
— Коргі — це усміхнені собачки! Дивишся на нього, і одразу у самого посмішка з`являється. Вони дуже дружні як з тваринами, так і з людьми. Арчі взагалі дуже тактильний хлопець: любить обійматися і завжди бути поруч зі мною. Я б хотіла завести йому подругу, але відчуваю, що поки що з двома коргі не впораюся.
— Які бренди найчастіше можна знайти у вашому гардеробі? Який лук для вас go to?
— Найчастіше я купую одяг у мас-маркеті. Коли щось потрібно, то одразу йду в Zara. Також люблю знаходити молоді українські бренди та замовляти щось у них. Взуття та сумки купую у люксових брендах.
Мій базовий лук на прохолодну погоду — це теплий трикотажний костюм, кросівки, оверсайз пальто і сумочка на плечі. І, звичайно, окуляри :)
— Ви залишилися під враженням від подорожі до Чорногорії. Але які мінуси цієї країни ви помітили? Яка найулюбленіша країна для відпочинку в принципі?
— Я найбільше люблю відпочивати в Європі, і пляжний відпочинок у тому числі. Люблю Іспанію. Але цього року вирішила спробувати щось нове та поїхала до Чорногорії до Боко-Которської затоки. Природа неймовірна: море та гори. Архітектура мені нагадала Італію.
З мінусів це їжа. Я люблю естетичну подачу, корисну їжу, багато різної зелені, суперфудів, але у Чорногорії я цього не зустріла.
— Розкажіть про інтенсив «Подорож до себе»: як прийшла ідея? Чому саме Карпати? Чим інтенсивність відрізняється від «звичайної» туристичної поїздки в гори?
— Карпати — це багатство нашої країни, я кілька разів на рік їжджу туди займатися йогою та відновлюватися від міської суєти. Востаннє, коли я їздила, зрозуміла, що у цій поїздці для повного щастя не вистачає мого психолога Анни Бонне. Власне, так і народилася ідея створити цей інтенсив та запросити на нього всіх, хто відчуває у цьому потребу.
Особливість у тому, що комбінація із високочастотної інформації, лужного гірського повітря та роботи з тілом створюють максимально сприятливий ґрунт для створення нових нейронних зв`язків. Кожен виїхав звідти, змінивши своє сприйняття світу на краще.
— Декілька порад тим, хто вирішив почати займатися йогою. Чи можна просто купити килимок і одразу перейти до вправ з інтернету. Чи краще спочатку провести кілька сеансів із тренером?
— Усім, хто вирішив зайнятися йогою, я завжди раджу спершу йти до тренера. Щоб зрозуміти, як правильно вибудовувати асани та дихати. Тренер може протягом практики допомагати, полегшувати чи ускладнювати тренування. На жаль, відеоуроки на YouTube такого результату отримати не можна.
Килимок також відіграє важливу роль: має бути хороше зчеплення рук з покриттям та комфортна товщина. Підібрати його вам допоможуть у спеціалізованих магазинах для йоги.